مقالات دوربین مداربسته

دلايل امنيتي نصب دوربين مداربسته در فرودگاه ها

دلايل امنيتي نصب دوربين مداربسته در فرودگاه ها چيست؟ ، در این مطلب می خواهیم در مورد دلایل و علت وجود دوربین مداربسته ( انواع دوربین مداربسته مخفی ) در فرودگاه ها بپردازیم . همراه ما باشید.

امنیت دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته در فرودگاه

دلایل وجود دوربین مداربسته در فرودگاه ها

از جرم و جنایت جلوگیری می شود. از اصلی ترین و واضح‌ترین علت های نصب دوربین مدار بسته در فرودگاه ممانعت از وقوع جرم و جنایت می باشد. به آسانی می ‌توان تاثیر دوربین مدار بسته را بر روی رفتار اشخاص مشکوک ببینید. افراد به این آگاه هستند که هر کار غیر قانونی به وسیله ی دوربین ‌های مدار بسته شناسایی و به وسیله ی مامورین فرودگاه دستگیر خواهند شد. وجود دوربین ‌های مدار بسته این اجازه را به کارکنان امنیتی می دهد تا بتوانند رفتار های مشکوک را به آسانی شناسایی نمایند.
کنترل فعالیت‌ کارمندان
از دیگر علل استفاده از دوربین مدار بسته در فرودگاه کنترل بر انجام وظایف کارمندان و رفتار مسافرین می باشد. دوربین‌ ها می‌ توانند رفتار کارکنان را زیر نظر بگیرند تا در صورت بروز مشکلی ، مامورین بلافاصله اقدام نمایند. نظارت بر کار کارمندان در فرودگاه یک عمل احتیاطی به شمار می رود. با بهره گیری از دوربین ‌های مدار بسته چنان چه کارکنان رفتار نامناسبی و غیر حرفه‌ای با مسافرین داشته باشند با کارکنان برخورد خواهد شد.
کنترل در هر مکان و هر زمان
دوربین مدار بسته در فرودگاه کارهای موجود در فرودگاه را توسط شبکه یا اینترنت در اختیار پلیس، گمرک، بیمارستان و آتش‌نشانی قرار می دهد . با بهره گیری از شبکه و اینترنت می‌ توان با موبایل ، تبلت و کامپیوتر کارهای را تحت نظر داشته باشید. در ارتباط بودن تمامی این مراکز سبب می‌ شود در هنگام بروز هر نوع خطایی به سرعت بتوان رسیدگی کرد.
توقف ‌های مشکوک و طولانی
خیلی از دوربین‌ های مدار بسته در فرودگاه سیستم نظارت هوشمندانه دارند. این به این معنی می باشد که از برنامه های پیشرفته‌ای برای تشخیص چهره و فعالیت ‌های به خصوص استفاده می‌ شود. با بهره گیری از این دوربین و برنامه های پیشرفته آن می ‌توان ماشین ‌های پارک شده برای زمان طولانی را شناسایی کرد.
شناسایی چهره
با بهره گیری از دوربین‌ مدار بسته در فرودگاه قابلیت تشخیص چهره شخص به شخص وجود دارد. چنان چه فردی در تعقیب باشد با بهره گیری از دوربین ‌های مدار بسته در فرودگاه به سرعت شناسایی و دستگیر خواهد شد. با استفاده از برنامه ها چهره‌ی فرد در سیستم به ثبت می رسد و در صورت شناسایی چهره را تشخیص خواهد داد.


نشر امنیتی سیپروتک