مقالات دوربین مداربسته

کاربرد نصب دوربین مداربسته در فروشگاه

کاربرد نصب دوربین مداربسته در فروشگا هها ، در این مطلب می خواهیم در مورد علت های استفاده از دوربین مداربسته در مراکز خرید توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. 

شما هم هنگام خرید در برخی از فروشگاه ها، همیشه تعدادی دوربین مداربسته مشاهده می نمایید. و در صورتی که شما هم می خواهید دوربین مدار بسته در فروشگاه خود نصب کنید می توانید از نکات مهم زیر در این زمینه استفاده کنید.

انواع دوربین مداربستهدوربین مداربسته در مرکز خرید cctv on market

علل استفاده از دوربین مداربسته :


۱- مانیتورینگ تمام رخداد های جاری در فروشگاه ؛ نصب و راه‌‏اندازی اتاق کنترل مانیتورینگ در مراکز خرید بزرگ برای رصد کردن تصاویر فرستاده شده از دوربین‌‏های مدار بسته و شناسایی کارهای مشکوک یکی از کارهای شناخته شده‏‌ی سیستم‌ های دوربین مدار بسته در مراکز خرید حساب می شود. بنابر این پس از احراز فعالیت و شناسایی رخداد مشکوک به وسیله ی اپراتور، گروه امنیتی در محل حضور پیدا کرده و از وقوع سرقت یا هر نوع تخلف جلوگیری می کنند.
۲- قرار دادن دوربین ‌های مدار بسته در تمام مراکز خرید و فروش سبب بالا رفتن احساس امنیت خواهد شد و به پرسنل و مشتریان این اطمینان را خواهد داد که هر نوع رفتار و برخورد نامتعارف در این محیط کنترل و نظارت می شود. به عبارتی یکی از وظیفه های دوربین مدار بسته و سیستم ‌های امنیتی در مراکز خرید، ایجاد محیطی امن با هدف پیشگیری از وقوع حوادث و جرایم است که دوربین ‌های مدار بسته به درستی این وظیفه را انجام می دهد.


مناسب ترین مکان در مراکز خرید برای نصب دوربین مدار بسته چه محیطی است؟

صندوق فروشگاه

یکی از اصلی ترین جایی که برای نصب دوربین مدار بسته در مراکز خرید، صندوق فروشگاه است. همه ی تعاملات میان صندوق‏‌دارها و کاربران می بایست ثبت گردد. این امر برای نظارت بر سرقت و تقلب بسیار مفید است .


قفسه‌‏ها

احتمالا یکی از اصلی ترین موقعیت ها برای نصب دوربین مدار بسته در مراکز خرید، قفسه‏ کالاها باشد. این قسمت یکی از موقعیت‌ هایی می باشد که احتمال بروز سرقت و یا خسارت در آن زیاد است و برای حفظ کالاها و هم نظارت بر رفتار کاربران احتیاج به نصب دوربین با زاویه دید و وضوح بالا در این محیط وجود دارد. در حالی که فروشگاه مجهز به مرکز مانیتورینگ باشد، تخلفات در قسمت قفسه کالاها به وسیله ی اپراتور مشاهده و بعد از احراز شرایط مشکوک نسبت به اعزام گروه امنیتی به محل و جلوگیری از بروز تخلف اقدام می شود.


انبارها

انبار یکی از قسمت های حیاتی در هر مرکز خرید و فروشگاه به شمار می‏‌آید. دوربین مدار بسته در مراکز خرید و مخصوصاً در انبارها به نظارت کامل بر فعالیت‌ های جاری در انبار و محصولات خروجی و ورودی کمک خواهد کرد. در صورت احتیاج به بازبینی تصاویر ثبت شده در این مکان، امکان ریشه ‌یابی و شناسایی تخلفات احتمالی وجود دارد. وجود دوربین مدار بسته در مراکز خرید این اطمینان را به شما خواهد داد که در صورت بروز هر مشکلی ماموران امنیتی به سرعت رسیدگی خواهند کرد.

سیپروتک راهنمای شما در خرید دوربین مداربسته مناسب است. با ما تماس بگیرید.