مقالات دوربین مداربسته

تفاوت دوربين مداربسته HD و FULL HD

تفاوت دوربين مداربسته HD و FULL HD

دوربين مداربسته با رزولوشن HD و FULL HD با هم چه تفاوتی دارند؟ بررسی کیفیت دوربین های مداربسته HD و Full HD برای نصب در پروژه ها

دوربين مداربسته با رزولوشن۷۲۰ و ۱۰۸۰ با هم چه تفاوتی دارند؟ مهم ترین فرق بین دوربین های HD و FULL HD کیفیت تصویر یا رزولوشنی است که به نمایش می گذارند.کیفیت تصویر دوربین ها با رزولوشن 1080 نسبت به دوربین های 720 خیلی بهتر است، بنابراین پیشنهاد می کنیم برای محیط هایی که موارد امنیتی و نظارت تصویری در آن ها از حساسیت زیادی برخوردار می باشند از دوربین های FULL HD استفاده نمایید.

دوربین مداربسته با وضوح بالا

رزولوشن دوربین مداربسته

کیفیت دوربین مدار بسته با رزولوشن HD یا ۷۲۰


منظور از دوربین مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ این است که دوربین وضوح تصویری با ۷۲۰ * ۱۲۸۰ دارد. در سال‌ های قبل رزولوشن ۷۲۰ برای دوربین‌ های مدار بسته ، کیفیت بالایی به حساب می آمد. اما با گذشت زمان استفاده از این مدل دوربین مدار بسته کاهش پیدا کرد و جای خود را به دوربین‌ های مدار بسته ۱۰۸۰ داده است. به وضوح تصویری که دوربین ‌های مدار بسته ۷۲۰ دارند دوربین ‌های مدار بسته HD هم می گویند. توجه داشته باشید رزولوشن تصویر حاصل ضرب دو عدد در هم است و نباید تنها به یک عدد مثلا 1080 اکتفا نمایید. مثلاً یک رزولوشن 2 مگاپیکسل یعنی 1080 * 1024 و اگر این عدد بشود 1080 * 720 رزولوشن 1 مگاپیکسل خواهد بود.


فرق بین رزولوشن HD و FULL HD در دوربین‌های مدار بسته چیست؟


وضوح تصویر دوربین مدار بسته
مهم ترین ترین تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در وضوح تصاویر آنها می باشد. دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ دارای رزولوشن دو برابر نسبت به دوربین مدار بسته ۷۲۰ می باشد . این به این معنی می باشد که دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ دارای وضوح تصویر زیادتری است. پس در صورتی که تمایل داشته باشید دوربین مدار بسته تصاویر بهتری برای شما در روز و شب ثبت نماید می بایست به سراغ دوربین‌ های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید.
دوربین مدار بسته چه کارایی دارد
فرق دیگری که در میان رزولوشن دوربین‌ های مدار بسته ۷۲۰ و ۱۰۸۰ است کارایی دوربین مدار بسته می باشد. کارایی و عملکرد این 2 رزولوشن به علت تفاوت در وضوح تصویر خیلی متمایز از همدیگر می باشد . دوربین ‌های ۱۰۸۰ تصاویر واضح ‌تر و شفاف‌ تری نسبت به دوربین ‌های مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ دارند. به این علت است که مامورین امنیتی معتقدند بهتر است از دوربین‌ های مدار بسته ۱۰۸۰ با قیمت بالاتر استفاده نمایند تا بتوانند تصاویر با کیفیت تری در اختیار داشته باشند.
میزان فضای لازم برای دوربین مدار بسته
از دیگر تفاوت‌ های مهم در دوربین‌ های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ پهنای باند این مدل دوربین ‌ها می باشد. به علت این که دوربین‌ های مدار بسته ۱۰۸۰ دارای وضوح تصویر زیادتری هستند به پهنای باند بیشتری احتیاج برای انتقال دیتا نیاز دارند. در صورتی که دوربین مدار بسته ۷۲۰ در مقایسه با دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ پهنای باند پایین تری احتیاج دارد.
کارآیی و نصب
این موارد دلیل بر استفاده نکردن از دوربین های یک مگاپیکسل 720 نیست . هر دوربین با هر رزولوشنی ، کارآیی خاص خود را دارد. در هنگام طراحی یک پروژه امنیتی باید از هر وسیله ای در جای خود استفاده شود. شما می توانید در محیط های کوچکتر مانند اتاق ها و راهروها و یا جلوی آسانسورها از دوربین 720 استفاده نمایید و در مکان های بزرگ تر و باز از دوربین های Full HD و بالاتر استفاده کنید . در اینصورت شما پهنای باند کمتری استفاده می نمایید و در ذخیره سازی و ایجاد بستر مناسب هزینه کمتری پرداخت می نمایید.
کارآیی صحیح ، قیمت مناسب و تکنولوژی بهتر


سیپروتک مشاور امین شماست. مشاورین ما آماده ارائه خدمات به شما هستند، مشاوره ، پیشنهاد، فروش و پشتیبانی

مطالعه بیشتر :

چگونگی از بین بردن نویز در تصاویر دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته تحت شبکه بیسیم

انواع دوربین مداربسته و کاربردهای دوربین مداربسته