مقالات دوربین مداربسته

تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه

آنالیز تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)

آنالیز تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)، بررسی تصاویر دوربین مداربسته پیشرفته IP، امکان شناخت بهتری را برای شما فراهم می نماید.

بهره گیری از دوربین ‌های کوچک مستقل به شکل قابل ملاحظه ‌ای به وسیله ی کمپانی های بزرگ مانند گوگل با Nest، آمازون با Ring ، Netgear با Arlo و هایک ویژن با Ezviz در حال بیشتر شدن می باشد.علاوه بر این ، آنالیز استاندارد از چنین سیستم ‌هایی کم می باشند ، حال سوال در اینجاست کارکرد آن ها تا چه اندازه مفید است؟ در این مطلب کوتاه مختصری از بررسی عملکردهای این دوربین ها را برای شما شرح می دهیم.


نتیجه ی بررسی

خلاصه ‌ای از تفاوت ‌های کلیدی دوربین ‌ها و آنالیز های آزمایش شده را برای شما خواهیم گفت:
ما این عوامل را با جزئیات بیشتری بیان می کنیم.
در این آزمایش دوربین های، Nest، Ring و Arlo که به صورت مداوم در محیط بیرونی قرار داشتند ، تست هشدارهای اشتباه رایج ناشی از حرکت سایه ‌ها ، شاخ و برگ‌ ها ، حیوانات کوچک و چراغ ها شدند که معمولا در تست آزمایشات تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

در Nest ، کارکرد ضعیف تشخیص حرکت در مقایسه با عملکرد پایین تشخیص انسان


در صورتی که عملکرد تشخیص انسان Nest قوی و در طول آزمایش ، بدون هشدار اشتباه بود، تشخیص حرکت عمومی درباره اشیاء گوناگون ، مثل شاخ و برگ، حیوانات و باران  سبب فعال شدن هشدار می ‌شد، در حالی که وجود انسان نادیده گرفته می ‌شد.


Ring / Nest در بارش باران

در صورتی که Ring در موارد رایج مثل حرکت شاخ و برگ‌ ها و حیوانات هشداری را ثبت نکرد ، موقع بارش باران، با اشکالات قابل توجهی رو به رو شد، و هشدار آن در طول باران ‌های شدید فعال می ‌شد. در مقابل، Arlo و Ezviz با بارش باران به هیچ عنوان هشداری نزدند. در تشخیص انسان Nest اصلا موجب فعال شدن هشدار نشد. با این حال، تشخیص حرکت آن مانند دوربین Ring ، مکرر فعال شد.


عدم تشخیص سوژه ‌های در حال حرکت با سرعت

بر عکس مدل‌ های تجاری، همه ی دوربین‌ ها به غیر از Ezviz و Nest در تشخیص حرکت ، هیچ کدام امکان تشخیص سوژه‌ های در حال حرکت سریع ، حتی در محدوده نزدیک خود را نداشتند.


هشدار های مکرر اشتباه از منابع مشترک

دوربین EzGuard بر خلاف Arlo، Nest و Ring ، تقریبا با هر منبع متحرکی در صحنه هشدار می دهد ، منابعی از جمله حشرات ، شاخ و برگ درختان ، و تغییرات در میزان نور، موقعی که حساسیت آن به شکل پیش فرض تنظیم شده است. عوض کردن میزان حساسیت دوربین، تقریبا هشدار های اشتباه را پاک کرد ولی تشخیص به شدت کم شد. با کم شدن سرعت تشخیص حتی با وجود سوژه‌ هایی با حرکت آهسته، دوربین نمی توانست آنها را تشخیص دهد.
در واقع با این تست محیطی می توان نتیجه گرفت که این نوع دوربین ها بیشتر مناسب محیط های داخلی با عملکرد محدود هستند و در صورتی که بخواهید یک نظارت جدی داشته باشید باید از دوربین های حرفه ای تر استفاده نمایید.


سیپروتک راهنمای شما برای انتخاب و خرید دوربین های مداربسته و تجهیزات امنیتی است.

مطالعه بیشتر : دوربین مداربسته ، انواع و کاربرد های آن

تکنولوژی 5G و تاثیر آن بر خانه هوشمند

P2P چیست ؟