مقالات دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته 4 مگاپیکسلی

آزمایش دوربین مداربسته ۴ مگاپیکسلی

آزمایش دوربین مداربسته ۴ مگاپیکسلی ، در این مطلب می خواهیم در مورد آزمایش کردن دوربین های مداربسته ۴ مگاپیکسلی توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. در اینجا به بررسی آخرین مدل سری اقتصادی مدل N44CL52 با رزولوشن ۴ مگاپیکسل با در نظر داشتن به پارامترهای پایین می پردازیم:

کارایی در نور پایین
کارایی در نور کامل
رنج پوشش دید در شب
محدوده پوشش دید در شب
پهنای باند
کارایی WDR
پهنای باند
مشخصات ظاهری
تفاوت هزینه

هزینه:

هزینه ی این کالا در بازه ۱۳۰ دلار در بازار مصرف کننده محور بوده که از ارزان ترین محصول بعدی که برای برند واچ داگ با هزینه ی ۱۵۰ دلار می باشند، که ارزان تر است. این کالا با لنز ۲٫۸ میلی متری دارای زاویه دید ۱۰۴ درجه و با لنز ۳٫۶ میلی متری دارای زاویه دید ۸۴ درجه می باشد.


بررسی شکل ظاهری:

این کالا از نظر ظاهری مانند دام های قبلی است ولی دید در شب آن اندکی فرق دارد. هم چنین این کالا دارای ورودی و خروجی صدا بوده که پارامتری غیر متداول در کالای اقتصادی می باشد.


تفاوت شکل ظاهری با سایر کالاها:

این کالاها از نظر اندازه و شکل ظاهری مانند دیگر کالاها از قبیل هایک هانوها و ویژن که در تصویر نشان داده است با این فرق که هایک ویژن از کابل متصل شده روی دوربین استفاده کرده اند ولی دوربین هانوها فاقد این می باشد.


دید در شب :

دید در شب این کالا در وسط تصویر اندکی روشن بوده و با در نظر داشتن به زاویه دید مفید در لبه ها اندکی تاریک می باشد.


اعوجاج لنز خیلی کم در لبه تصویر :

این محصول اعوجاج تصویر کمی در لبه ها داشته که باعث می شود جزئیات در لبه ها خیلی کم از بین برود. در حالی که اجسام در لبه ها در هم باشند باز هم جزئیات تصویر خوب می باشد. این را توسط چارت و وسایل در لبه تصویر بررسی کردیم.


کیفیت تصویر :

در فاصله ۱۵ فوتی کیفیت تصویر ۶۵PPF در دو حالت روز و شب می باشد که جزئیات تصویر را به صورت مشابه نشان می دهد که به راحتی می توان سوژه را شب شناسایی کرد. از چارت متنی در شب ۵ خط قابل خواندن است در حالی که در روز حدود ۷ خط خوانایی داریم.
در فاصله 2 برابر و PPF نصف حدود ۳۰ فوت جزئیات صورت هنوز قابل تشخیص می باشد. از چارت متنی تا ۳ خط خوانایی در روز داریم در حالی که در شب 2 خط اول خوانا هستند. در پایان در فاصله ۱۰۰ فوتی در حالت شب و روز جزئیات سوژه و چارت متنی ضعیف خواهد شد ولی هنوز سوژه خیلی خوب روشن می باشد که نشان از کارایی خوب دید در شب دوربین می باشد.