مقالات تکنولوژی دوربین مداربسته

تحول کارت ‌های حافظه SD CARD دوربین مداربسته

تحول کارت ‌های حافظه SD CARD دوربین مداربسته

تحولی جدید در صنعت کارت ‌های حافظه SD CARD دوربین مداربسته ، در این مطلب قصد داریم در مورد تحولی جدید در صنعت کارت ‌های حافظه SD CARD دوربین مداربسته توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم .

فروش کارت حافظه
کارت حافظه دوربین مداربسته

بکارگیری کارت های حافظه به عنوان ذخیره کننده اطلاعات در بسیاری از تجهیزات متداول، امروز به یک امر بدیهی مبدل شده است، میکرو اس دی ها یا همان کارت های حافظه در انواع مختلف و با سرعت های متفاوت برای استفاده در تلفن های همراه و برخی تجهیزات امنیتی و الکترونیکی قابل استفاده هستند، یکی از کاربردهای جدید این تجهیزات که بعنوان  آخرین گام راه  حل اختلالات تصاویر در صنعت نظارت تصویری است، بکارگیری کارت های حافظه در دوربین های مداربسته می تواند قابلیت های جدیدی را به این وسیله امنیتی اضافه نماید، در واقع با اضافه شدن یک فضای حافظه جدید ازدست رفتن تصاویر در قطعی شبکه را کاهش می دهد. با پیشرفت ‌های عظیم در سنسور های تصویر و دیجیتالی کردن سیستم‌ ها و هم بهره گیری فراگیر از تجهیزات تحت شبکه‌، پروتکل های جدیدی بوجود آمده است. حال به این ها قابلیت های فنی جدید و خیلی قدرتمند از جمله استفاده از کارت‌ های microSD 3D مبتنی بر  NAND را نیز اضافه نمایید. انتظار می ‌رود که این پیشرفت‌ ها شکل صنعت نظارت تصویری را مجدداً عوض کند و با برداشتن گامی دیگر برای پیشرفت همه ی دستگاه ‌های مرتبط را تحت شعاع قرار دهد.

بهره گیری از تکنولوژی ذخیره کردن ۳D NAND-based flash

در چند سال قبل ، تکنولوژی ذخیره سازی در فلشها، از اجرای دو بعدی به اجرای عمودی سه بعدی عوض شده است. برای مثال، تکنولوژی ۶۴ لایه 3d NAND مایکرون ، ۳۲ گیگابایت حافظه را در یک سیلیکون کوچک ۵۹ میلی‌متری با تراکم ۴٫۳ گیگابایت در میلی متر جای داده است. این میزان ۵-۶ برابر چگالی تکنولوژی NAND نسبتاً کارآمد می باشد. اکنون قابلیت تولید کارت‌ های microSD کارآمد با تراکم خیلی بالا مثل GB128 و GB256 وجود دارد.

مزیت های نظارت تصویری

اکنون دوربین ‌های نظارتی اسلات کارت حافظه microSD را پشتیبانی می‌ کنند، ولی نسل گذشته ی کارت ‌های حافظه به علت محدودیت‌ هایی که از لحاظ قابلیت اطمینان و تراکم داشته اند به سختی در این زمینه مورد استفاده قرار می گرفتند. کارت‌ های microSD صنعتی جدید شرکت میکرون برای ذخیره کردن لایه های تصویر در دوربین های مداربسته نظارت تصویری، به طراحان سیستم، در زمینه طراحی و بهینه سازی هزینه سیستم ‌های نظارتی خیلی گسترده، آزادی بی ‌سابقه‌ ای داده است. این کارت‌ های microSD ، با تراکم خیلی زیاد و ذخیره سازی اطلاعات در سطح سیلیکون، برای نخستین بار امکان ذخیره چندین روز فیلم در دوربین خود را فراهم کرده است.

ارسال تصاویر با کیفیت بالاتر

قبل از این، در نصب دوربین‌ های مداربسته با رزولوشن بالا برای سیستم نظارت تصویری موانعی وجود داشت. هزینه ‌های بسیار بابت دوربین مداربسته، پهنای باند از دوربین به NVR، ذخیره کردن و آنالیز تصاویر با رزولوشن بالا موجب شد که مشتریان در این صنعت با تصاویر با کیفیت کم کنار آمد. با این ساختار جدید و کم هزینه‌، تصاویر از دوربین با رزولوشن بالا و بصورت الکترونیک، امکان آنالیز هوشمندانه تصویر به شکل محلی روی لایه های بالای تصویر و داده‌ های مربوطه را ایجاد می کند.

با استفاده از این تکنولوژی جدید دوربین های مداربسته با هزینه کمتر و کیفیت بالاتری قابلیت ضبط و ارسال دارند. هر دوربین مداربسته تحت شبکه با استفاده از این قابلیت توانایی ضبط تصاویر و ارسال تصاویر را در مواقعی که شبکه قطع باشد نیز خواهد داشت. در واقع وابستگی به دستگاه مرکزی بسیار کاهش می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید سایر مقالات و اخبار سیپروتک را مطالعه نمایید.

دیدگاه سیپروتک را بشناسید. مشاوران ما در خدمت شما هستند.

مطالعه بیشتر:

کاربرد شبکه های کامپیوتری

قابلیت های دوربین مداربسته تحت شبکه IP

آنالیز تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)