بررسی امنیت در جام جهانی 2018 روسیه

بررسی امنیت در جام جهانی 2018 روسیه . جام جهانی 2018 روسیه ، ایمنی ، امنیت و خدمات را به هم پیوند داد. مسابقات جام جهانی 2018 فیفا 32 تیم ملی و بیش از 400،000 طرفدار فوتبال خارجی را از سراسر جهان به 12 محل در 11 شهر در روسیه برگزار شد.

هواداران به شهرها از جمله مسکو، سن پترزبورگ و کازان می روند. با توجه به نگرانی های روزافزون جهانی در مورد تروریسم، امنیت بیشتر از ذهن است.
به گفته مقامات، حفاظت از بازی های جام جهانی در روسیه بر روی یک "یکپارچه ایمنی، امنیت و سرویس" متمرکز است. ترکیب اصطلاح "امنیت" با اصطلاحات "ایمنی" و "خدمات" تصادفی نیست. موضع امنیتی تهاجمی لازم است، اما در پایان روز، ایمنی طرفداران مهم است، و یک رویکرد سرویس گرا، یک تجربه مثبت طرفداران را تضمین می کند. پاسخ دهندگان پزشکی در کنار هم با پلیس و پرسنل ضد تروریسم کار خواهند کرد.


بهترین شیوه های مدیریت ریسک

ما از شان ت. هورنر و بن ژولسون، مدیران گروه چرتوف ، یک شرکت مشاوره جهانی که بر بهترین شیوه های امنیتی و مدیریت ریسک متمرکز شده است ، اظهار نظر در مورد امنیت در جام جهانی 2018 را ابراز کرد. اگر چه در جام جهانی 2018 شرکت نکرده بود، گروه Chertoff در تضمین رویدادهای بزرگ و شرکت هایی که از مدیریت ریسک ، شیوه های تجاری و امنیت استفاده می کنند، تجربه می کنند.

هورنر می گوید، ادغام یکی دیگر از جنبه های مهم حفاظت از بازی ها است. او می گوید استفاده از منابع چندگانه ، از جمله ارتش روسیه ، اطلاعات و اجرای قانون ، به طور کامل به منظور فراهم کردن بهترین امنیت برای رویداد بزرگ در هر شهر میزبان ، یکپارچه خواهد شد. این رویکرد متمرکز و انعطاف پذیر خواهد بود ، با استقرار منابع به وسیله آگاهی موقعیتی موثر هدایت می شود.


مراکز عملیات امنیتی و اورژانسی در سراسر هر شهر میزبان پراکنده خواهند شد.

مدیر امنیتی آقای جوئلسون می گوید: " یک ساختار فرماندهی واحد در سطح فدراسیون روسیه وجود دارد و آنها منابع را در اختیار نگه می دارند و در صورت نیاز به رویدادها و مکان های مختلف براساس اطلاعات خاصی که در واقع منابع است که بیشترین خطر را دارند، آنها را تغییرمی دهد." " همچنین بعضی از دستورات منطقه ای وجود خواهد داشت و منابع طیفی از پرسنل پلیس و نظامی شامل" پلیس ضرب و شتم "را به" اسپتزنز "و نیروهای ویژه روسیه خواهند آموخت. او خاطرنشان می کند: «مراکز عملیات های امنیتی و اورژانسی در سراسر هر شهر میزبان پراکنده خواهند شد و نیروهای اضافی در صورت لزوم تغییر می کنند.


نقش اجرای قانون

در روسیه، خطوط جدایی بین اجرای قانون و ارتش به اندازه ی این که در ایالات متحده، به عنوان مثال ، جایی است که نیروهای نظامی از قانون اعمال قانون داخلی برای اجرای قانون داخلی محروم شده اند، به اندازه ی کافی نیست. در روسیه چنین محدودیتی وجود ندارد.

طیف وسیعی از تکنولوژی در جام جهانی بازی خواهد کرد، هورنر و جوئلسون موافقند. فناوری در درجه اول به عنوان یک ضریب نیرو و ابزار پشتیبانی تصمیم برای پرسنل امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم های دوربین مدار بسته قوی در بسیاری از شهرهای روسیه وجود دارد و سیستم های دوربین مداربسته تلفن همراه مانند برج های دوربین و یا مراکز امنیتی تلفن همراه بر روی چرخ ها نیز مستقر خواهند شد. فنآوری شامل دوربین های مادون قرمز، چراغ سیل، و سیستم های غربالگری فرومغناطیس برای اسکن کردن صدها نفر از افراد است که با آنها راه می روند.

در برخی از نقاط ، هوش مصنوعی برای کمک به سیستم های تشخیص چهره مورد استفاده قرار گرفتند ، با پایگاه های اطلاعاتی مختلف، نظامی و اجرای قانون بازیگران بد شناخته شده مرتبط می شوند. تجزیه و تحلیل رفتار به عنوان یک ابزار پشتیبانی از تصمیم گیری استفاده می شود. علاوه بر امنیت در مناطق عمومی، سیستم های دوربین مدار بسته خصوصی در هتل ها، هاب های حمل و نقل و در داخل مکان های خود، از قدرت استفاده خواهند شد. تجزیه و تحلیل و تشخیص ویدئو کمک خواهد کرد که پرسنل بررسی نمایشی از افرادی که ممکن است به صورت مشکوک عمل کنند یا یک کیسه بی نظیر را ترک کنند.

در برخی از نقاط، سیستم های تشخیص چهره مورد استفاده قرار می گیرند، در پایگاه های مختلف اطلاعاتی، نظامی و اجرای قانون بازیگران بد شناخته شده.


اقدامات ضد تروریستی دقیق

کارت شناسایی هواداران برای ورود به مسابقات جام جهانی 2018، حتی برای ساکنان روسیه مورد نیاز است.
هورنر و جوئلسون می گویند که روس ها موضع تهاجمی نسبت به تروریسم داخلی دارند، که همچنین به حفظ امنیت بازی های جام جهانی کمک می کند. گروه تروریستی ISIS وعده داده است "خشونت بی سابقه" در بازی ها، اما آنها در هر رویداد جهانی بزرگ، تهدید مشابهی را ایجاد می کنند. روسیه نیرویی فعال بوده است که ISIS را در سوریه مختل می کند و کارشناسان نشان می دهند که از دست دادن جغرافیایی می تواند منجر به حملات تروریستی نامتقارن شود.
با این وجود، کارشناسان می گویند روسیه تمام منابع اطلاعاتی خود را برای شناسایی هر گونه توطئه و استفاده از تجهیزات امنیتی خود برای از بین بردن هر حمله برنامه ریزی شده استفاده می کند. اقدامات دقیق ضد تروریسم در روسیه شامل ممنوعیت کامل هواپیما و سایر دستگاه های پروازی (مانند هواپیماهای بدون سرنشین) در اطراف استادیوم های میزبان جام جهانی می باشد.


امنیت شخصی

علاوه بر پرسنل نظامی، اطلاعاتی و انتظامی، امنیت خصوصی در طول جام جهانی 2018 در روسیه نقش مهمی ایفا خواهد کرد. پرسنل امنیتی خصوصی در خطوط جلو در هتل ها و در "مناطق فن" قرار می گیرند. آنها مغناطیس سنج ها را در ورودی ها، چک های کیسه ای، محدودیت هایی را در مورد اقلام دستکاری شده اجرا خواهند کرد. امنیت خصوصی برای "تجربه مهمان" بسیار مهم است "جنبه های حفاظت از بازی ها.
امنیت شخصی به ویژه در مورد "تجربه مهمان" در محافظت از بازی ها مهم خواهد بود.

یکی دیگر از تظاهرات امنیتی خصوصی در جام جهانی، حفاظت اجرایی مقامات ارشد و افرادی است که به ارزشهای خیرخواهانه شرکت می کنند. کارشناسان محافظت کننده اجرایی به زودی وارد خواهند شد، ارزیابی های امنیتی پیشرفته را قبل از اینکه VIP ها وارد شوند، و امنیت حمل و نقل مورد اعتماد و بررسی (از جمله اتومبیل های زرهی در بعضی موارد) انجام دهند. VIP ها شامل هر دو مقام روسی و خارجی (از جمله آمریکا) است. جزئیات امنیتی در دسترس خواهد بود.


رویکرد امنیتی تهاجمی

طرفداران برجسته و شگفت انگیز بخشی از فرهنگ فوتبال هستند ، اما روسیه سیاست تحرک نزدیک به صفر را علیه حیله گری و شورش می کند. حضور نیروهای قریب الوقوع یک رویکرد تهاجمی برای جلوگیری از هرگونه اختلال مدنی خواهد داشت و صدمات امنیتی به سرعت توسط نیروهای امنیتی روسیه برداشته خواهد شد. محدودیت های شدید در فروش و مصرف الکل در شهرهای محل قبل و بعد از مسابقات اجرا می شود.
مقامات نیز از احتمال وقوع شورش و یا رویداد دیگری که به عنوان حواس پرتی برای جلب توجه از منطقه دیگری که در آن یک رویداد تروریستی برنامه ریزی شده است، شناخته شده است. این یک تعادل ظریف بین اعمال یک رویکرد امنیتی تهاجمی و حفظ تجربه فن است. جوئلسون خاطرنشان می کند که آزادی بیان در روسیه و دیگر نقاط جهان ارزش ندارد، بنابراین مقیاس ها به سمت امنیت بیشتر خواهد شد.

" آخرین چیزی که آنها می خواهند همه چیز را از کنترل خارج، می گوید:" هورنر. " این رویداد روسیه را در صحنه جهانی قرار می دهد و آنها می خواهند که بازدیدکنندگان پس از گذراندن وقت عالی و تمایل به بازگشت به آینده، با خیال راحت کنار بیایند. "
شرکت کنندگان همچنین باید آگاهی موقعیتی خوبی داشته باشند و سران خود را حفظ کنند، جمعیت را اسکن کنند و موقعیت های ناامن را شناسایی کنند "


احتیاط برای شرکت کنندگان در جام جهانی

هورنر و جوئلسون موافقند که شرکت کنندگان در جام جهانی در روسیه باید اقدامات احتیاطی اولیه انجام دهند. به عنوان مثال، روسیه نیاز به یک نامه ترجمه شده و تأیید شده برای توضیح هر گونه داروهای تجویزی دارد. این کشور یک محیط اطلاعاتی پرخطرتر را در خارج از کشور دارد، بنابراین بازدیدکنندگان نمی توانند وابسته به اطلاعات شخصی خود باشند. جوئلسون "بهداشت اجتماعی رسانه" و تنظیمات حریم خصوصی را توصیه می کند. بازدیدکنندگان نباید اطلاعات مربوط به برنامه سفر یا مکان خود را ارسال کنند و بهتر است با یک تلفن همراه یکبار مصرف که شامل اطلاعات شخصی نیست، سفر کنید. پیگیری موقعیت مکانی باید غیرفعال شود. مسافران همچنین باید از صحبت کردن و به اشتراک گذاری اطلاعات با دیگران و یا سخن گفتن از هر چیزی ناخوشایند جلوگیری کنند. "جوئلسون می گوید آنها همچنین باید آگاهی موقعیتی خوب داشته باشند، سر خود را نگه دارند، جمعیت را اسکن کنند و موقعیت های ناامن را شناسایی کنند .

هورنر می گوید: " اگر شما یک دستگاه الکترونیکی شخصی را بیابید، باید انتظار داشته باشید که از بین رفته است. " پیام های متنی و ایمیل خصوصی نخواهد بود و او پیشنهاد می کند که یک آدرس ایمیل مورد استفاده برای سفر داشته باشید. نوشیدنی ها را بدون مراقبت نگذارید.
مسافران از ایالات متحده باید در برنامه ثبت نام مسافران هوشمند (STEP) که توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده اداره می شود ثبت نام کنند. " طرح قبل از سفر و قبل از شما به فرودگاه، می گوید:" هورنر

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید :

تعقیب هوشمند Smart Tracking چیست؟

نسل جدید تجزیه و تحلیل تصاویر مداربسته